На сайті Верховної Ради запустили громадське обговорення законопроєктів

Фото: На сайті Верховної Ради запустили громадське обговорення законопроєктів

На офіційному сайті Верховної Ради запрацювало громадське обговорення законопроєктів. Усі охочі громадяни можуть в онлайн-режимі оцінити та прокоментувати тексти майбутніх законів, верифікувавшись на сайті Ради. 

Новий функціонал тільки-но запрацював на офіційному сайті українського парламенту. Наразі на громадське обговорення винесено лише один документ – це проєкт закону №12260 про кредитну історію, що очікує на повторне перше читання. Обговорення закону стартувало 17 лютого цього року і триватиме майже місяць — до 14 березня.  

На сторінці громадського обговорення можна поставити оцінку законопроєкту від 1 до 5, на основі чого формується його рейтинг. Важливо, що змінити свою оцінку система вже не дозволяє. Також громадяни можуть залишити коментарі під законопроєктом зі своїми зауваженнями чи пропозиціями.  

Щобільше, можна навіть оцінювати і коментувати окремі частини тексту законопроєкту, перейшовши до обговорення по блоках. Так можна висловитися щодо окремих рядків чи абзаців у законі, щодо яких громадяни мають зауваження. 

Крім того, на сайті Ради можна проголосувати за чи проти того, щоб певний проєкт закону винесли на всенародне обговорення, а також самому запропонувати, що ще направити на обговорення. Відфільтровувати законопроєкти можна за тематичними рубриками чи профільними комітетами, а також за датою і по популярності. 

Перейти на сторінку громадського обговорення на сайті Верховної Ради можна за цим посиланням: https://itd.rada.gov.ua/pubd

Для того, щоб взяти участь в обговоренні й поставити свою оцінку, потрібно увійти на сайті Ради. 

Це можна зробити за допомогою електронного підпису. У випадку першої реєстрації на сайті Верховної Ради треба буде також вказати свою адресу і підтвердити вхід через електронну пошту, так само як це відбувається і при підписанні електронних петицій.

І хоча громадяни поки лише опановують нові електронні сервіси парламенту, їх впровадження — це безперечно позитив, що дає українцям можливість контролювати діяльність Ради й долучатися до законодавчого процесу.

Так через сервіс “Громадського обговорення законопроєктів” громадяни та експерти можуть ініціювати створення суспільно значущих законопроєктів, закликавши народних депутатів їх реєструвати, а тоді через те ж громадське обговорення мають змогу удосконалити якість проєкту закону.

Щобільше, після цього з використанням сервісу “Електронні петиції" громадяни можуть створити петицію і спонукати Раду розглянути цей законопроєкт, зібравши у встановлений термін необхідну кількість підписів. 25 тисяч підписів – і протягом 10 днів законопроєкт мають виставити на голосування під час пленарного засідання.


 


Читайте нас у Telegram

Аналітика без зайвої метушні

Підписатись