У 4-х депутатських санаторіях, які фінансуються з бюджету, відпочивають переважно помічники депутатів та колишні народні депутати.
Про це свідчить статистика, яку надав апарат Верховної Ради у відповідь на інформаційний запит. Імена та прізвища помічників та усіх депутатів, які відпочили коштом платників податків, апарат Верховної Ради не надає. Причина відмови — інформація не узагальнена і аналітично не оброблена.
Кількох депутатів я знайшов, опитавши самостійно в парламенті. Серед них Володимир Литвин, Олександр Єфремов та Олександр Голуб.
За останні три роки в парламентських санаторіях відпочило 407 колишніх депутатів, 271 помічник депутата і 215 чинних парламентарів. За серпень цього року інформація відсутня.
Ось офіційна статистика від апарату Верховної Ради, отримана завдяки інформаційному запиту.
Найпопулярніше місце для пільгового відпочинку серед усіх колишніх і чинних депутатів та їхніх помічників - санаторій «Дюльбер» - за три роки там відпочило 611 представників цих категорій (з них 118 чинних депутатів), за винятком серпня цього року.
Якщо депутатам і їхнім помічникам відпочинок оплачує український бюджет, для будь-якого іншого громадянина ціна у «Дюльбер»в залежності від сезону та номеру коливається від 400 до 1200 грн за одну добу.
Далі за популярністю йде санаторій «Нижня Ореанда»: 242 парламентські і долучені до парламенту особи.
Для порівняння, в оздоровчому комплексі «Затока» за 3 роки відпочила одна людина — неназваний помічник народного депутата.
Український парламент також утримує для відпочинку депутатів пансіонат матері і дитини «Таврійські Зорі». Утім, відповідно до наданої статистики, жоден народний депутат не відпочив там за останні 3 роки, утім, вподобали це місце 33 помічники парламентарів за цей самий період. Не дивно: пансіонат, що призначений перш за все для дітей і матерів (про це свідчить навіть його назва), міститься не в Криму, а в Херсонській області, і значно скромніший.
Навіщо українським депутатам мати власні санаторії ?
Я знайшов кількох депутатів, які відпочили цього року в санаторіях Верховної Ради.
Керівник фракції Партії Регіонів у парламенті Олександр Єфремов провів у "Нижній Ореанді” 8 днів.
Володир Литвин відпочивав у парламентському санаторії 13 днів цього літа, а депутат-комуніст Олександр Голуб - 23. Кожен із них відповів на запитання, навіщо потрібні парламентські санаторії.
Скільки коштує утримання санаторіїв Верховної Ради
Апарат Верховної Ради інформував, що цього року на утримання 4 санаторіїв парламенту підуть 88 млн грн - багато це чи мало? Все вимірюється у порівнянні. Цього року на лікування онкохворих дітей за кордоном, завдяки змінам у бюджеті, виділять 50 млн грн.
Для прикладу, парламентарі ані Британії, ані Швеції не мають власних санаторіїв. Їм платять заробітну платню. Якщо вважати, що середня зарплата в Україні 3,3 тисячі гривень, то депутат отримує майже в шість разів вищу зарплатню, і точно зможе профінансувати свій відпочинок сам.
Мати власні санаторії — рудимент СРСР. Сьогодні їх утримують українські платники податків, тобто ми з вами.
Сергій Андрушко, кореспондент руху ЧЕСНО у парламенті спеціально для Кореспондент-Блоги
Поділитись