Очільник Київської команди, екс-голова фракції “Самопоміч” Сергій Гусовський вніс як невідкладний до порядку денного проект рішення про розірвання інвестдоговору із забудовником на Поштовій площі. Проте за включення проекту забракло голосів. Секретар Київради Володимир Прокопів анонсував натомість розробку “іншого альтернативного проекту рішення” і запропонував усім депутатам до нього долучитися.
Сергій Гусовський обіцяв активістам розглянути питання про розірвання інвестдоговору із забудовником, пов’язаним із завгоспом Януковича.
Ми всі необхідні документи підготували і я передбачаю, що буде певний спротив з одного боку, з іншого - міський голова має прокоментувати ті очікування від інвестора, що має інвестор зробити, щодо внесення змін в інвестдоговір, я думаю, що це буде лінія, яку буде озвучувати міський голова… час покаже. Наша позиція - чітка. Там має бути музей, а головна проблема на шляху - це той інвестдоговір”, - розповідає голова депутатської групи “Київська команда” Сергій Гусовський.
Сьогодні до засідання в кулуарах голова фракції “Батьківщина” Володимир Бондаренко підтвердив намір підтримувати проект рішення про розірвання.
Голова фракції “Єдність” Олександр Омельченко теж висловився за музей на Поштовій, але прямо не відповів, чи підтримає розірвання інвестдоговору, передбачене в проекті Гусовського.
Буде музей, однозначно, наша фракція голосувала за це і буде голосувати", - відповідає Омельченко, уникаючи відповіді, чи буде конкретно голосувати за розірвання договору з забудовником.
Голова фракції “Свобода” Юрій Сиротюк обіцяв однозначну підтримку своєї фракції і навіть обіцяв зняти капелюха перед Гусовським, якщо він зможе набрати голоси на підтримку.
Влітку був вчинений злочин, тому що було проголосоване те рішення, яке потрібне забудовнику, а саме завгоспу Януковича, в якому чітко написано, що там жодних дій щодо забудовника вчинятися не може. І це юридичний факт. Це рішення, на жаль, набрало більшість у КМР і воно є діючим. Це рішення, на мою думку, помилка тодішньої фракції “Самопоміч”, яка зробила або наївний крок, або свідомий… Сьогодні ми підтримаємо (проект рішення про розірвання інвестдоговору із забудовником на Поштовій - прим. ред.), але ж воно не пройде. Всі голоси з фракції “Свободи” є в його проекті рішення, але прикриватися фіговим листком недіючих проектів рішень злочин, який було вчинено влітку, є неприпустимо… Сьогодні пан Гусовський має забезпечити 61 голос. І тоді мої претензії і претензії громадських активістів до, на нашу думку, дивної поведінки тодішньої фракції “Самопоміч” у Київраді виявляться необґрунтованими. Якщо буде 61 голос, я зніму капелюх і скажу, що ви мудрий політик і правильно зробили… Якщо сьогодні не буде 61 голосу, то це, як кажуть москалі, - надуватєльство”.
Після пропозиції Гусовського внести проект рішення як невідкладний і включити його в порядок денний секретар Прокопів повідомив, що розробляється альтернативний проект рішення, який не передбачає ризиків із інвестором.
Колеги, перш ніж поставити на голосування цю пропозицію, хочу звернути вашу увагу, що розробляється альтернативний проект рішення, який дасть можливість забезпечити там розроблення музейного комплексу без втрат з міського бюджету. Я би пропонував, щоб ми не витрачали час, суб’єктам подання (Гусовський, Омельченко, Бондаренко, - прим. ред.) долучитись до цього проекту рішення для того, щоб місто отримало музей і при цьому не витратило коштів”, - виступив Прокопів і перепитав Гусовського, чи наполягає він на включенні свого проекту рішення.
Гусовський попросив підтримати проект про розірвання інвестдоговору, але навіть за включення до порядку денного проголосували лише 45 депутатів із 86 присутніх.
Як свідчать результати поіменного голосування, фракції, що заявляють про підтримку проекту про розірвання інвестдоговору, не мобілізувалися повною мірою.
Так, “Київська команда” дала 13 голосів із 17 можливих, “Батьківщина” не додала 7 голосів із 17 можливих, “Свобода” не додала 6 голосів відсутніх депутатів із 14 можливих. Що стосується “Єдності”, то в її лавах із 15 депутатів тільки 5 членів проголосували за проект рішення, одним із суб’єктів подання якого є їхній голова фракції Олександр Омельченко. Сам Омельченко, до слова, попри обіцянку голосувати за Музей, за включення проекту в порядок денний не голосував.
Не дали своїх голосів за проект рішення і позафракційні поки що Дмитро Стрижов, Наталія Манойленко, які мають намір відновити фракцію “Самопомочі”, так екс-самопомічівець Вадим Ноздря.
Натомість в БПП “Солідарність”, яка послідовно утрималася, знайшлися кілька голосів за. Їх дали Ігор Опадчий, Вадим Пишняк, Юрій Сулига, Владислав Турець, Олександр Міщенко, Максим Шкуро та Юлія Ярмоленко.
Депутат від БПП Ілля Сагайдак заявляє, що теж підтримує розірвання інвестдоговору і наступного тижня дасть за це свій голос.
Депутати обіцяють включити питання про розірвання інвестдоговору наступного тижня.
Після невдалого голосування за включення питання до порядку денного Київрада ще розглянула низку питань щодо наповнення порядку денного, але затвердити сам порядок в цілому не змогла двічі. Хоча БПП “Солідарність” і “Єдність” голосували за порядок денний, голосів їм забракло.
Депутат із “Київської команди” Андрій Осадчук переконує, що порядок денний не прийняли в цілому саме через не включене питання Поштової площі.
Нагадаємо, 7 червня Київраду розкололо питання Поштової площі. 21 червня “Самопоміч” під керівництвом Гусовського пішла на компроміс із БПП.
Поділитись