Опис політика
Ексрегіонал, який незмінно очолює Бучу з 1998 до 2020 року. Генпрокуратура звинувачує його у незаконному розподілі землі. Суд обирав Федоруку запобіжний захід – домашній арешт, але згодом політик повернувся до виконання обов’язків мера міста, а судові засідання відтерміновуються.
У 2022 році під час військових злочинів росіян в Бучі залишався чинним головою міста.
У 2021 році Рух Чесно випустив аналітику про 100 днів мера Федорука.
У жовтні 2020-го обраний Бучанським міським головою від партії “Слуга народу”.
У липні 2020 року Федорука представили як потенційного кандидата в мери Бучі, якого може підтримати партія “Слуга народу”. Під час заходу частина присутніх висловила своє невдоволення і звинувачувала Федорука у розкраданні рекреаційних зон.
Судові справи проти Федорука, який у 2017 році отримав підозри за зловживання владою та службовим становищем, що завдали збитків державі в особливо великих розмірах, тривають кілька років і засідання постійно переносять.
Обраний міським головою Бучі як самовисуванець 2015 року. Набрав більше 61% голосів. На цих виборах підтримував політчину партію Карплюка “Нові обличчя”, обранці якої в подальшому допомогли сформувати підконтрольну більшість в раді.
У 2014 році Федорук іде в народні депутати, як самовисуванець. Примітно, що кандидат Федорук на сайті міськради підтримував дочасний розпуск парламенту, хоча сам підтримував дії Партії регіонів і після побиття студентів на Майдані заявив, що з партії виходити не збирається. Вибори він програв Михайлу Гаврилюку, якого висунув “Народний фронт”.
У 2010 році Федорука обрали мером Бучі як кандидата від “Партії регіонів”, він найняв своїм заступником Володимира Карплюка, який програв вибори мера Ірпеня. Разом з останнім Федорук фактично заснував ТОВ "Будрегіонінвест", хоча офіційно дана організація була заснована дружинами політиків, і була причетною до будівельних афер.
У 2002-му році Бучанська рада на чолі з Федоруком ухвалила рішення про зміну цільового призначення лісових земель Бучі й передала їх під забудову. Це рішення згодом було оскаржене прокуратурою в судах всіх інстанцій та скасоване. Постановою Верховного Суду України було визначено, що рішення Бучанської ради від 2002-го року незаконне, оскільки лісові землі Бучі є власністю Кабінету міністрів України і лише кабмін міг ними розпоряджатися.
Вперше обраний Бучаським селищним головою 1998 року і в подальшому обирався знову в 2002 та 2007 роках.
Пов'язані партії
Балотування
-
2020Бучанська міська рада - голова, 2020: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ"Обрано
-
2015Бучанська міська рада - голова: САМОВИСУВАННЯОбрано
-
2014мажоритарка 95Верховна Рада 8-го скликання, позачергові: САМОВИСУВАННЯ — мажоритарка 95Не обрано
-
2010Бучанська міська рада - головаОбрано
-
2006Бучанська міська рада - головаОбрано
-
2002Бучанська селищна рада - головаОбрано
-
1998Бучанська селищна рада - головаОбрано
Фігурування в антикорупційних розслідуваннях
Дізнатися більшеЛяшко та інші радикали отримували земельні ділянки у м. Буча в обмін на субвенції місту розміром 20 млн.
- використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби владні зловживання
- надання неправомірних преференцій при передачі землі у користування або власність махінації з природними ресурсами
- торгівля впливом політична корупція
Земельні оборудки мерів Ірпеня та Бучі
- будівельні афери шахрайські афери