Опис політика
Народна депутатка Верховної Ради 9 скликання від “Слуги народу”, колишня журналістка.
У січні 2024 року Василевську-Смаглюк призначили заступницею голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики замість підозрюваного у державній зраді Олександра Дубінського.
Наприкінці 2022 року проголосувала за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Через спротив громадськості станом на початок 2024 року президент не підписав законопроєкт, а отже він лишається нечинним.
У серпні 2022 року журналісти “Bihus.info” з’ясували, що Василевська-Смаглюк з початку повномасштабної війни їздили на автомобілі Jaguar моделі 2018 року, ціна якого на вторинному ринку становила від 50 тисяч доларів. При цьому авто було записане на брата народної депутатки. У коментарі журналістам Василевська-Смаглюк пояснила, що пересіла на Jaguar, щоб зекономити, адже це авто – електрокар. На додачу на той час нардепам дозволили не подавати електронні декларації.
У 2020 році Смаглюк під час голосування за основу “антиколомойського” закону народна депутатка утрималась, а в цілому проголосувала проти. Цей закон стосувався банківської діяльності. Перед цим Смаглюк подала 1689 правок до цього проєкту. За кількістю правок народна депутатка увійшла в топ-5. Рух ЧЕСНО розцінює поправковий спам як шкідливу законотворчу діяльність, яка уповільнює розгляд важливих питань в інтересах певних осіб. Смаглюк, за інформацією ЗМІ, входила до “групи Ігоря Коломойського”.
Окрім цього, за інформацією “Схем” нардепка також мала офіс та приймальну у бізнес-центрі “Міленіум”, власником якого є Коломойський.
У березні 2020 року подякувала проросійському блогеру та ексзаступнику голови Адміністрації Януковича Андрію Портнову "за його внесок у відновлення справедливості в Україні".
У лютому 2020 року нардепка називала пандемію коронавірусу “маркетинговим ходом” для продажу масок.
У листопаді 2019 року потрапила у скандал через висловлювання про необхідність “прикрутити свободу слова в Україні”. Пізніше депутатка виправдовувалась та казала, що її слова вирвали з контексту.
У жовтні 2019 не підтримала в комітеті законопроєкт про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості.
У 2019 році була обрана депутаткою Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №96 (Київська область) як безпартійна. Членкиня однойменної фракції. Членкиня Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
До обрання у Верховну Раду працювала спеціальною кореспонденткою, журналістка-розслідувачка каналу “1+1”. Спеціалізувалась на проведенні журналістських розслідувань, пов'язаних із проявами корупції в економічній та політичній сфері. Раніше працювала кореспонденткою всеукраїнської газети “День”.
До 2019 року володіла корпоративними правами у ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1" та була співзасновницею іноземного підприємства "1+1 продакшн".
Закінчила Київський міжнародний університет за фахом “журналістика” та Національну академію статистики, обліку та аудиту, спеціалізація “бухгалтерський облік”. Також навчалась в аспірантурі цієї академії.
Народилась 23 червня 1985 року у місті Старокостянтинів Хмельницької області.
Маркерні голосування
Дозволяє обіг медичних препаратів на основі канабісу, що полегшить лікування онкохворих та військових.
прийнято
Позбавляє впливу російських спецслужб в Україні під прикриттям релігійних установ.
прийнято
Має корупційні ризики. Євросоюз двічі закликав відхилити законопроєкт 5655.
прийнято
Пов'язані партії
Балотування
-
2019мажоритарка 96Верховна Рада 9-го скликання, позачергові: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ" — мажоритарка 96Обрано
Фракції
- Верховна Рада 9
-
Серпень 2019 — ...Слуга народу
Міжфракційні обʼєднання
-
2019-10-17 — ...Країна доступна для всіх
-
2019-10-18 — ...За Хмельниччину
Комітети
- Верховна Рада 9
-
Серпень 2019 — ...Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики