УДАР (УКРАЇНСЬКИЙ ДЕМОКРАТИЧНИЙ АЛЬЯНС ЗА РЕФОРМИ) ВІТАЛІЯ КЛИЧКА

Попередні назви: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "НОВА КРАЇНА" та інші

Опис партії

У липні 2021 року партія "Рідний дім" міського голови Чернігова Владислава Атрошенка та УДАР міського голови Києва Віталія Кличка підписали угоду про співпрацю. Це відбулося під час "Форуму єдності", який провели у Чернігові. До цього затсупник Атрошенка, 1 грудня 2021 року Олександр Ломако став головою Чернігівської обласної організації Політичної партії "УДАР ". 9 лютого 2022 року Центральна виборча комісія офіційно зареєструвала Ломаку як кандидата на проміжних виборів до ВРУ по виборчому округу № 206 від партії "УДАР". 

У програмі УДАРу є тези про створення соціально-ринкової економіки, розширення повноважень місцевих громад і вивільнення малого та середнього бізнесу з-під податкового пресу. Також партія виступає за зменшення надмірної державної опіки й ролі чиновника в житті громадянина. Лідером партії є чинний міський голова Києва Віталій Кличко.

Партія має осередки в усіх областях України, в АР Крим, містах Києві й Севастополі та близько 600 парторганізацій. 

У вересні партія подала списки кандидатів у депутати до рад різних рівнів.

У червні 2020 року лідер УДАРу розповів, що не приєднався до партії мерів, тому що на місцевих виборах балотуватиметься від УДАРу. У свою чергу “Європейська Солідарність” запропонувала Кличкові на наступних виборах міського голови представляти їхню політичну силу. У ЄС заявили, що важливо об’єднатися. Кличко відмовився від пропозиції ЄС.

16 квітня 2020 року Віталій Кличко знову очолив партію УДАР. Підписантом став радник міського голови Володимир Бондаренко, який є фігурантом журналістського антикорупційного розслідування через обіймання посади заступника мера з підробленим дипломом про вищу освіту.

З’їзд партії провели 15 березня 2020 року в закритому режимі, дотримуючись карантинних заходів, без ЗМІ та за участю 31 делегата.

Перед достроковими парламентськими виборами 2019 року Кличко заявив, що вестиме на вибори свою партію УДАР

Очолити партійний список мав брат мера Володимир Кличко. Однак Кличко-молодший не встигав завершити свої справи до 21 липня 2019 року, щоб цілковито перейти в політику. Через це Віталій Кличко вів перемовини про об’єднання із Саакашвілі, проте ці розмови теж були безрезультатними

Очільник столиці також пообіцяв підтримку президентові Володимиру Зеленському, якщо його дії збігатимуться з прагненнями УДАРу.

Тоді Кличко запевнив, що сам до парламенту не піде, а залишиться мером Києва. Щоправда УДАР висунув лише 14 кандидатів у мажоритарних округах, а списком партія до Верховної Ради не балотувалася.

На з’їзді 31 травня 2019 року Петра Порошенка обрали головою партії “Європейська солідарність” (раніше – БПП “Солідарність”). Під час виступу на партійному з’їзді ЄС тогочасний заступник голови фракції БПП у ВРУ, нардеп Сергій Березенко зазначив, що Кличко з обов’язками очільника партії не впорався. Коментуючи рішення Кличка продовжити політичну кар'єру самостійно, Порошенко сказав, що поважає його право обирати власну долю

2015-го року, коли відбулися чергові вибори до Київради, 18 членів партії УДАР разом з її лідером увійшли до “Блоку Петра Порошенка “Солідарність”. Таке входження однієї політсили до іншої було вигідним БПП, оскільки він не мав після Майдану достатньо розвиненої партійної структури. Утім, УДАР усе ж зберіг суб’єктність усередині “Солідарності”. Партія висувала своїх кандидатів через внутрішньопартійні квоти. Було багато закидів, що БПП поглинув УДАР і не дотримався домовленостей щодо розподілу квот у виборчих списках.

Кандидат від БПП Віталій Кличко повторно виграв вибори міського голови Києва, здобувши у другому турі 65,5% голосів. 

У 2014 році Кличка обрали мером Києва – він одержав 56,7% голосів. На тих виборах вирішили підстрахуватися іншою виборчою системою – змішати партійні списки з мажоритаркою. Мажоритарку взяв УДАР – 47 із 60 мандатів, або понад 78%. Причому сама партія набрала лише 40% голосів. Загалом до Київради тоді потрапили 77 “ударівців” зі 120 можливих депутатів. 

Тоді вперше був обраний депутатом за списком УДАРу одіозний екскерівник “Укрбуду” Максим Микитась

Після Євромайдану Кличко підтримав на президентських виборах Петра Порошенка. Тоді відбувся так званий Віденський альянс, внаслідок якого УДАР і БПП спільно пішли на парламентські та місцеві вибори, зокрема й до Київради.

2013 року УДАР набув статусу спостерігача в об’єднанні європейських правоцентристських партій “Європейська народна партія”.

УДАР майже місяць блокував роботу ВРУ з вимогою припинити порушення Конституції України – не кнопкодавити. Коли ж згодом Кличко стане мером столиці, у Київраді запровадять сенсорну кнопку, а Рух ЧЕСНО протестує її для нардепів.

У 2012 році перед парламентськими виборами Рух ЧЕСНО надіслав звернення до керівників партій України, у яких закликав політичні сили керуватися “критеріями доброчесності депутатів” під час формування списків і висування кандидатів на прийдешніх виборах до ВРУ. УДАР став одним з перших, хто підписав угоду, та надав попередній список потенційних кандидатів у нардепи.

За результатами моніторингу, Рух ЧЕСНО надав свої висновки та рекомендації, які були частково враховані під час формування остаточних списків кандидатів до парламенту. Рішення ухвалював з’їзд партії.

За списком балотувалися 202 кандидати, у мажоритарних округах – 183. Тоді партія виборола перемогу, посіла третє місце в п’ятірці переможців і здобула майже 14% електоральної підтримки.

До парламенту потрапили 43 представники політсили, зокрема й 7 мажоритарників. До парламенту обрали Руслана Сольвара, який під час кампанії відзначився спробою гречкосійства через фонд “Разом у майбутнє”, а надалі став фігурантом восьми журналістських антикорупційних розслідувань, прогульником та був помічений у підкупі виборців під час наступної виборчої кампанії.

Коли партійці, яких обрали до рад 2010 року, діяли не в інтересах громади, а підтримували дерибанників та не дотримувалися програми партії і такі справи набували розголосу, УДАР виключав їх зі своїх лав.

У жовтні 2010 року партія взяла участь у місцевих виборах і висунула кандидатів, зокрема у партійних виборчих списках в інших регіонах України. 

Тоді від новоствореної партії до рад різних рівнів потрапили 427 депутатів, що становило лише 0,19% від загальної кількості та 0,32% від кількості депутатів, обраних від партій.

У квітні 2010 року утворилася політична партія “Український демократичний альянс за реформи Віталія Кличка” (УДАР). Її було перейменовано з маловідомої партії “Нова країна”. Головою обрали Віталія Кличка.

Основний склад партії

Заступник Голови партії
Голова Виконавчого комітету
Перший заступник голови Виконавчого комітету партії
Заступник голови Центрального виконавчого комітету партії
Член Політичної Ради Партії
Член Політичної Ради Партії

Балотування

  • Верховна Рада 7-го скликання 2012 рік
    Голоси: 2852496 (14,0%)
    Обрано
    Назва: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "УДАР (УКРАЇНСЬКИЙ ДЕМОКРАТИЧНИЙ АЛЬЯНС ЗА РЕФОРМИ) ВІТАЛІЯ КЛИЧКА"

Статистика депутатів ВР

    Немає даних про відвідування

Золото партійпоточні звіти за 2024 рік

Отримано
626 836.42 ₴
Витрачено
702 550.21 ₴

Представництво в областях

  • Обрано
  • Не обрано
  • не балотувалися