ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "УКРАЇНСЬКА СТРАТЕГІЯ ГРОЙСМАНА"

Партія заснована: 14 січня 2015 р.

Попередні назви: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "УКРАЇНСЬКА СТРАТЕГІЯ" та інші

Опис партії

Власний регіональний політпроєкт Володимира Гройсмана. Політсила має центристську ідеологію, її програму викладено в 11 пунктах на партійному сайті.

У вересні 2020-го на форумі партії представили 54 кандидатів в депутати до Вінницької міської ради, 49 кандидатів на посади голів об’єднаних територіальних громад та 84 кандидати в депутати до Вінницької обласної ради.

Напередодні виборів представники партії гречкосіяли, дарували дітям пакети без дотримання карантинних вимог, а також продуктові набори мешканцям

У липні 2019 року на позачергових виборах до Верховної Ради партія висунула 63 кандидатів у виборчих списках, жоден з яких у Раду не пройшов. Сам Володимир Гройсман балотувався до Верховної Ради під номером 1 у списку партії. Загалом партія посіла лише дев'яте місце з результатом 2,41% (352 934 голоси виборців). Найбільше голосів за партію віддали на малій батьківщині Володимира Гройсмана – у Вінницькій області. Там вона з результатом 15,39% поступилася лише “Слузі народу” (37,91%). 

Рекламна кампанія "Уряд Гройсмана", яка фактично мала на меті покращити впізнаваність політика напередодні виборів здійснювалася бюджетним коштом і коштувала платникам податків 35,9 млн грн за 1 передвиборчий рік. До цих видатків належали друк і розповсюдження 18 мільйонів примірників спецвипуску газети "Урядовий кур'єр", розміщення зовнішньої реклами та реклами у друкованих ЗМІ. У Facebook Гройсман рекламував себе самостійно, а також завдяки маловідомим медіа й лояльним спільнотам на кшталт "GoGro".

У червні 2019 року партію перейменовано на "Українська стратегія Гройсмана", а керівником став Володимир Гройсман - прем'єр-міністр України за каденції президента Петра Порошенка.

З 2016 по 2019 року партія носила назву "Українська стратегія". Партію очолив секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський, обраний депутатом від тоді ще “Вінницької європейської стратегії”. 

На місцевих виборах 2015 року партія завела до Вінницької міськради 20 своїх представників (зокрема мандат отримав і батько Гройсмана). У Вінницькій міськраді 7-го скликання депутати ВЄС сформували коаліцію з представниками "Блоку Петра Порошенка "Солідарність". Мером Вінниці також став представник ВЄС, соратник Гройсмана Сергій Моргунов.

Значна частина депутатів Вінницької міської ради, обраних у 2010 році, які потім представляли "Вінницьку європейську стратегію", були обрані від іншої партії – "Совість України" (від неї на другий мерський строк обрали й самого Гройсмана), при цьому серед них були прогульники.

У серпні 2015 року партію перейменували на ПП "Вінницька європейська стратегія" (ВЄС).

Партію засновано у січні 2015 року. Тоді вона носила назву "Народна трибуна". Її першим керівником став Андрій Смолянінов. 

Основний склад партії

Фото: Бочевар Роман Павлович
Бочевар Роман Павлович
Керівник Секретаріату Партії
Фото: Бочевар Роман Павлович
Бочевар Роман Павлович
Заступник Голови Політичної ради
Член Політичної Ради Партії
Член Політичної Ради Партії
Член Політичної Ради Партії

Балотування

  • Верховна Рада 9-го скликання 2019 рік
    Голоси: 352934 (2,5%)
    Не обрано
    Назва: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "УКРАЇНСЬКА СТРАТЕГІЯ ГРОЙСМАНА"

Золото партійпоточні звіти за 2024 рік

Отримано
152 425.00 ₴
Витрачено
140 240.20 ₴

Представництво в областях

  • Обрано
  • Не обрано
  • не балотувалися